Coldrex Nite Sirop

Coldrex Nite Sirop

Ne pare rau dar acest produs nu mai face parte din oferta noastra. Va multumim.

Doriti sa aflati mai multe informatii despre acest produs ? Va stam la dispozitie la:

Telefoane farmacie : Vodafone 0727.515.368
Orange Cosmote

Cumpara de minim 299 lei din farmacia online eFarma si beneficiezi de transport gratuit!

Coldrex Nite Sirop

Descrierea produsului

Precautii


Inainte de a lua Coldrex Nite consultati medicul: daca sunteti insarcinata sau alaptati; daca suferiti de astm sau alte afectiuni respiratorii, epilepsie, glaucom, retentie urinara, prostata, probleme cardiace; daca luati anticoagulante (de exemplu warfarina), medicamente ce produc somnolenta, senzatia de uscaciune a gurii sau incetosarea vederii; daca luati anxiolitice sau medicamente pentru a dormi. Consultati medicul sau farmacistul daca luati pe timpul zilei medicamente pentru raceala, deconges-tionante sau medicamente ce contin paracetamol. Coldrex Nite poate produce somnolenta. Daca sunteti afectat de somnolenta, nu conduceti si nu manevrati utilaje.


Interactiuni


STOC EPUIZAT

Mod de Administrare


Adulti (inclusiv varstnici) si copii mai mari de 12 ani: Se umple paharul dozator pana la nivelul de 20 ml (sau 4 linguri de 5 ml). Se administreaza exact inainte de culcare.
Copii 6-12 ani: Se umple paharul dozator pana la nivelul de 10 ml (sau 2 linguri de 5 ml).Se administreaza exact inainte de culcare. Se administreaza o doza pe noapte. Daca simptomele persista, consultati medicul. Nu depasiti dozele recomandate. Daca ati depasit doza recomandata, consultati imediat medicul chiar daca nu va simtiti rau.


Mod de Prezentare si Compozitie


Fiecare doza de 20 ml sirop contine Paracetamol 1000 mg, Prometazina clorhidrat 20 mg si Dextrometorfan clorhidrat 15 mg.

Coldrex Nite Sirop 100ml
STOC EPUIZAT

Indicatii


Coldrex Nite Sirop este recomandat pentru calmarea simptomelor nocturne din raceli, gripe, guturaiuri- incluzand dureri de cap, frisoane, dureri difuze, dureri si usturimi de gat, secretii nazale abundente, tuse uscata si sacaitoare.
Calmarea acestor simptome va ajuta sa aveti un somn linistit.


Contraindicatii


Nu luati Coldrex Nite daca sunteti alergic la paracetamol, prometazina sau dextrometorfan, daca aveti afectiuni renale sau hepatice, daca luati (sau ati luat in ultimele 2 saptamani) antidepresive (incluzand inhibitorii de monoaminooxidaza) sau daca sunteti insarcinata. Nu luati Coldrex Nite in acelasi timp cu alte medicamente pentru raceala, produse decongestionante sau ce contin paracetamol, cu alcool.


Efecte Adverse


Ocazional hipersensibilitate - eruptii cutanate, alte efecte alergice, sensibilitate la lumina soarelui. Rareori dificultati de miscare, uscaciune a gurii, incetosarea vederii, dezorientare, neliniste si ameteli, tulburari gastrointestinale sau dificultati la eliminarea urinii. Aceste efecte secundare sunt trecatoare. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor.




Livrarea Coldrex Nite Sirop produs de Glaxo SmithKline se face de obicei in 24-48 ore de la data comenzii la magazinul online de produse naturiste efarma.ro
Livrarea produselor naturiste se face prin Curier Rapid sau Posta.
Transportul produselor naturiste comandate in magazinul online de suplimente si produse naturiste efarma.ro este gratuit daca comanda depaseste 299 lei.

NOTA: Fotografia produsului Coldrex Nite Sirop produs de Glaxo SmithKline are caracter informativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului sau pot exista diferente intre aceasta si produsului Coldrex Nite Sirop.

Sunt 0 review-uri scrise

Adauga comentariu

Momentan nu exista niciun review la acest produs !

Te-ar mai putea interesa si ...