Telefoane farmacie online: 0727515368
Dreptul de autor © efarma.ro - Toate Drepturile Rezervate. Farmacia online efarma.ro este inregistrata la ANSPDCP ca operator de date cu caracter personal cu numarul 15541/2010. Datele dumneavoastra personale sunt protejate de catre administratorul farmaciei online efarma.ro
Coldrex HotRem Lemon X 10 plicuri
- 0/5
- Sunt 0 review-uri
- Adauga un review
- Produsul este La comanda
- Producator: Glaxo SmithKline
51,90 lei
- Primesti 1 punct de fidelitate
- ADAUGA IN COS
-
buc
Doriti sa aflati mai multe informatii despre acest produs ? Va stam la dispozitie la:
Telefon farmacie : | Vodafone 0727.515.368 | |
Coldrex HotRem Lemon X 10 plicuri
Descrierea produsului
Compozitie
Fiecare plic contine 750 mg paracetamol, 10 mg clorhidrat de fenilefrina, 60 mg acid ascorbic. Ambalajul contine 5 plicuri, fiecare plic continand 5 g pulbere.
Mod de Administrare
Goliti continutul unui plic intr-o ceasca si umpleti cu apa foarte fierbinte. Agitati pana la dizolvare. Adulti si copii ( in varsta de 12 ani si peste 12 ani): 1 plic la fiecare 4 ore. A nu se administra mai mult de 3-4 plicuri in 24 de ore. A nu se administra copiilor sub varsta de 12 ani fara avizul medicului. Daca simptomele persista, consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul chiar daca nu va simtiti rau.
Interactiuni
Precautii: In cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Coldrex HotRem Lemon. Daca sunteti insarcinata sau alaptati, consultati medicul inainte de a lua Coldrex HotRem Lemon.
Efecte Adverse
Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Fenilefrina poate sa produca greturi, cefalee, mici cresteri ale tensiunii arteriale si foarte rar palpitatii. Aceste efecte sunt trecatoare. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.
Contraindicatii
A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. A nu se administra Coldrex HotRem Lemon daca sunteti alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina sau vitamina C; in cazul unor afectiuni hepatice sau renale grave; in caz de hipertiroidie, diabet sau daca sunteti sub tratament pentru hipertensiune arteriala sau afectiuni cardiace; daca luati antidepresive triciclice, medicamente beta-blocante; daca luati sau daca ati luat in ultimele doua saptamani inhibitori de monoaminoxidaza.
Mod de Prezentare
Cutii cu 10 plicuri.
Indicatii
Pulberile Coldrex HotRem Lemon produc o ameliorare temporara a simptomelor gripei, racelilor. Aceste simptome includ: dureri de cap, tremuraturi, nevralgii si dureri, nas congestionat si infundat, durerile din sinuzita si durerile de gat.
Livrarea Coldrex HotRem Lemon X 10 plicuri produs de Glaxo SmithKline se face de obicei in 24-48 ore de la data comenzii la magazinul online de produse naturiste efarma.ro
Livrarea produselor naturiste se face prin Curier Rapid sau Posta.
Transportul produselor naturiste comandate in magazinul online de suplimente si produse naturiste efarma.ro este gratuit daca comanda depaseste 299 lei.
NOTA: Fotografia produsului Coldrex HotRem Lemon X 10 plicuri produs de Glaxo SmithKline are caracter informativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului sau pot exista diferente intre aceasta si produsului Coldrex HotRem Lemon X 10 plicuri.
Sunt 0 review-uri scrise
Adauga comentariuMomentan nu exista niciun review la acest produs !