Telefoane farmacie online: 0727515368
Dreptul de autor © efarma.ro - Toate Drepturile Rezervate. Farmacia online efarma.ro este inregistrata la ANSPDCP ca operator de date cu caracter personal cu numarul 15541/2010. Datele dumneavoastra personale sunt protejate de catre administratorul farmaciei online efarma.ro
Caffetin *12 cpr
- 0/5
- Sunt 0 review-uri
- Adauga un review
- Produsul este La comanda
- Producator: AlKaloid
- ADAUGA IN COS
-
buc
Doriti sa aflati mai multe informatii despre acest produs ? Va stam la dispozitie la:
Telefon farmacie : | Vodafone 0727.515.368 | |
Caffetin *12 cpr
Descrierea produsului
Indicatii:
Tratamentul durerii de intensitate slaba, moderata: cefalee, migrena, durere dentara, durere menstruala, durere postoperatorie, mialgie si artralgie.
Contraindicatii:
Hipersensibilitate la propifenazona, paracetamol, cafeina si codeina, insuficienta hepatocelulara, hepatita virala, insuficienta renala severa,insuficienta respiratorie, agranulocitoza, alcolism, copii cu varsta sub 12 ani, sarcina si alaptare.
Compozitie:
Un comprimat contine: paracetamol 250 mg, propifenazona 210 mg, cafeina 50 mg, fosfat de codeina 10 mg si excipienti.
Mod de administrare:
Adulti - doza uzuala este de 1-2 comprimate la nevoie, nedepasindu-se 3 prize pe zi (maximum 6 comprimate).
Adolescentii cu varste intre 12 si 18 ani - un comprimat la nevoie de maxim 3 ori pe zi.
Acest medicament nu trebuie administrat mai mult de 3 zile.
Caffetin nu trebuie administrat copiilor cu varsta sub 12 ani, din cauza riscului de aparitie a problemelor severe cu respiratia.
Prezentare:
12 comprimate
Livrarea Caffetin *12 cpr produs de AlKaloid se face de obicei in 24-48 ore de la data comenzii la magazinul online de produse naturiste efarma.ro
Livrarea produselor naturiste se face prin Curier Rapid sau Posta.
Transportul produselor naturiste comandate in magazinul online de suplimente si produse naturiste efarma.ro este gratuit daca comanda depaseste 299 lei.
NOTA: Fotografia produsului Caffetin *12 cpr produs de AlKaloid are caracter informativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului sau pot exista diferente intre aceasta si produsului Caffetin *12 cpr.
Sunt 0 review-uri scrise
Adauga comentariuMomentan nu exista niciun review la acest produs !