eFarma.ro - Farmacie Online
utilizator neautentificat   |    Acces cont   |    vezi cosul (gol)
Cauta
Dictionar Medical Nomenclator Medicamente Producatori Cum cumpar? Livrare si Plata Contact
eFarma pe Facebook Blog eFarma
   
Reduceri de pret
Cumperi 1 primesti 1 Gratis
Produse pentru Slabit
Lentile de contact
Vaccinuri orale si injectabile
Cuplu si Sex
Oferte Speciale
Terapie Naturista
Produse Femei
Cosmetice
Ingrijire si Igiena Personala
Medicina Sportiva
Suplimente
Dermatologice Cosmetice
Mama si copilul
Aparatura Medicala
Produse Tehnico Medicale
Produse Bio Organice
Medicamente Frecvente
Medicamente Clasificare ATC
Produse Barbati
Vitamine si Minerale
Cumpara dupa Marca
Jucarii pentru copii
Pentru Acasa
Parfumuri
Pet Shop
Noutati


Newsletter
Fiti la curent cu cele mai noi oferte si promotii efarma!
E-mail:

Indice masa corporala
Click aici pentru calcul indice masa corporala

www.200.ro
MANNOL TRUCK SHPD TS-1 SAE 15W-40 25 L
MANNOL TRUCK SHPD TS-1 SAE 15W-40 25 L

Medicamente Frecvente

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

discount produse farmaceutice
Faringo Hot Drink x 8 plicuri
Cumpara acum!
Pret vechi:  18,50 Ron
Economisiti:  10%
Pret cu TVA:  16,60 Ron
Producator:  Terapia, Romania
Doriti sa aflati mai multe informatii despre acest produs? Va stam la dispozitie.
telefon rcs rds 031.412.7979
telefon orange 0746.483.671
telefon vodafone 0727.515.368
telefon cosmote 0766.454.849
Mod de Prezentare
Faringo Hot Drink x 8 plicuri este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei , starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Compozitie:Substante active sunt paracetamolul,acidul ascorbic si maleatul de clorfeniramina.
Un plic contine paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg,maleat de clorfeniramina 4mg.
Celelalte componente sunt: zahar,acid citric anhidru,zaharina sodica,aroma de lamaie.

Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice;

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei,care contine 3 substante active:

-paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
-maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
-vitamina C (acidul ascorbic)va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei , starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Tratamentul dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau,trebuie sa va adresati unui medic.

Mod de Administrare
utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul.Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti peste 15 ani

Un plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi.Intervalul intre administrari trebuie sa fie de del putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor ,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore.Continutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte (aproximativ 200ml).Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.

Pentru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte,seara,din momentul aparitiei primelor simptome.


Cutie 8 plicuri

NOTA: Fotografia prezentata are caracter informativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului sau pot exista diferente intre aceasta si produsul din magazin. Specificatiile tehnice sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala. Ne straduim sa oferim informatii cat mai exacte. Cu toate acestea este posibil ca unele specificatii sa le fi omis, sa nu ne fie cunoscute sau pot contine erori de operare. Va stam oricand la dispozitie pentru eventuale clarificari.
Alte produse din aceasta categorie ...
Fasconal
Fasconal este analgezic si antipiretic prin acidul acetilsalicilic si fenacetina, analgezic prin codeina; sedativ prin fenobarbital, stimulant psihomotor slab si antimigrenos prin cafeina.Indicat pentru Cefalee, ...
Pret cu TVA
10,00 Ron
9,00 Ron
Modafen 12 comprimate
Modafen este indicat ca tratament simptomatic cu durată scurtă în caz de infecţii acute ale tractului respirator superior: congestie nazală şi/sau sinusală cu cefalee şi febră, rinită acut...
Pret cu TVA
17,00 Ron
14,99 Ron
Nurofen Express 200mg x 10 capsule moi
Nurofen Express 200mg este indicat pentru adulti si copii cu greutatea mai mare de 20kg(cu varsta aproximativ 6 ani).
Pret cu TVA
17,00 Ron
15,20 Ron
Cele mai
cautate produse
Xerial 10 Lapte Emolient 200 ml
Xerial 10 Lapte Emolient 200 ml
Similac cu Fier STOC 0
Similac cu Fier STOC 0
Sampon x 200 ml Newtone Laboratories
Sampon x 200 ml Newtone Laboratories
Slim Drink
Slim Drink
Avene Anti-roseata Crema hidratanta protectoare x40 ml
Avene Anti-roseata Crema hidratanta protectoare x40 ml
Bilomag Forte Memo x 60 cps + 56 cps multivitamine
Bilomag Forte Memo x 60 cps + 56 cps multivitamine
Clinians Gel fermitate sani si decolteu x 75 ml
Clinians Gel fermitate sani si decolteu x 75 ml
Foltene Pharma Tratament impotriva caderii parului pentru Barbati
Foltene Pharma Tratament impotriva caderii parului pentru Barbati
Telefon: 031.412.7979; 0746.483.671; 0727.515.368; 0766.454.849 - Dreptul de autor © efarma.ro Toate Drepturile Rezervate.
Farmacia online www.efarma.ro este inregistrata la ANSPDCP ca operator de date cu caracter personal cu numarul 15541/2010
Datele dumneavoastra personale sunt protejate de catre administratorul farmaciei online www.efarma.ro.
Plata online cu Cardul la eFarma.ro Viziteaza magazinul Efarma.ro pe ShopMania