Faringo Hot Drink x 8 plicuri

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

16,60 lei 18,50 lei

Doriti sa aflati mai multe informatii despre acest produs ? Va stam la dispozitie la:

Tel. fix 031 412 7979 Vodafone 0727 515 368 Comenzi prin email
Orange 0746 483 671 Cosmote 0766 454 849 suport@efarma.ro

Cumpara de minim 300 lei si beneficiezi de transport gratuit in toata tara !

afla mai multe

Descrierea produsului

Mod de Prezentare


Faringo Hot Drink x 8 plicuri este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei , starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Compozitie:Substante active sunt paracetamolul,acidul ascorbic si maleatul de clorfeniramina.
Un plic contine paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg,maleat de clorfeniramina 4mg.
Celelalte componente sunt: zahar,acid citric anhidru,zaharina sodica,aroma de lamaie.

Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice;

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei,care contine 3 substante active:

-paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
-maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
-vitamina C (acidul ascorbic)va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei , starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Tratamentul dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau,trebuie sa va adresati unui medic.

Mod de Administrare


utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul.Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti peste 15 ani

Un plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi.Intervalul intre administrari trebuie sa fie de del putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor ,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore.Continutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte (aproximativ 200ml).Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.

Pentru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte,seara,din momentul aparitiei primelor simptome.


Cutie 8 plicuri

NOTA: Fotografia prezentata are caracter informativ si poate contine accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului sau pot exista diferente intre aceasta si produsul din magazin. Specificatiile tehnice sunt informative, pot fi schimbate fara instiintare prealabila si nu constituie obligativitate contractuala. Ne straduim sa oferim informatii cat mai exacte. Cu toate acestea este posibil ca unele specificatii sa le fi omis, sa nu ne fie cunoscute sau pot contine erori de operare. Va stam oricand la dispozitie pentru eventuale clarificari.

Sunt 0 review-uri scrise

Adauga comentariu

Momentan nu exista niciun review la acest produs !

Te-ar mai putea interesa si ...

Produse asemanatoare

Oropolis menta si eucalipt Oropolis menta si eucalipt

19,90 lei 22,00 lei

Mucovit Sirop copii Mucovit Sirop copii

36,10 lei 40,15 lei

MUCOSIN cu miere sirop MUCOSIN cu miere sirop

16,30 lei 18,00 lei

Bioparox spray Bioparox spray

19,78 lei